Η ΑΑΔΕ χαιρετίζει την εκλογή του κ. Κ. Καϊόπουλου στη θέση του Διευθυντή Δασμολογίου & Εμπορικών Θεμάτων του Παγκόσμιου Οργανισμού Τελωνείων (ΠΟΤ)
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ |
ΑΑΔΕ |
Αθήνα, 14 Δεκεμβρίου 2020
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Η ΑΑΔΕ χαιρετίζει την εκλογή του κ. Κωνσταντίνου Καϊόπουλου, τελωνειακού στελέχους της, στη θέση του Διευθυντή Δασμολογίου & Εμπορικών Θεμάτων του Παγκόσμιου Οργανισμού Τελωνείων (ΠΟΤ) και εύχεται κάθε επιτυχία στα νέα καθήκοντά του.
Η εκλογή αυτή έχει ιδιαίτερη αξία για την ΑΑΔΕ καθώς η Ελλάδα αποτελεί ιδρυτική χώρα του ΠΟΤ και τον Ιούλιο του 2021 αναλαμβάνει και καθήκοντα Αντιπροεδρίας της Ευρωπαϊκής Περιφέρειας του συγκεκριμένου Οργανισμού.
Δεν υπάρχουν σχόλια! Πρόσθεσε το σχόλιο σου τώρα!